המדריך המלא

הדברת נמלים
הדברת נמלים- המדריך המלא

מהרגע שאיתרתם נמלה אחת בביתכם או בחצר הבית, מומלץ לשקול בכובד ראש היערכות לקראת הדברת נמלים כללית ויסודית. הדברות אשר מיועדות נגד חיסול מוחלט של נמלים מחייבות ביצוע של כמה הליכים מורכבים, על כן מומלץ להתייעץ עם חברות הדברה מקצועיות בתחום טרם התחלת ההליכים הדרושים. הנמלה היא חיה מאד מתוחכמת על אף גודלה הזעיר, והיא מתגוררת ביחד עם כל חברותיה בקינים, מלאכת עמלה ועבודתה. מכיוון שהיא מסוגלת לשוב לתקן ואף להרחיב כל קן כזה שנפגע, חיסולה הופך להיות מאד בעייתי.

מדוע הדברת נמלים נחשבת לעסק כל כך מורכב?

כל איש מקצוע מוסמך בתחום יאמר לכם שחיסול מוחלט של נמלים בחלל הפנימי של הבית מצריך לא מעט הכנות, אך ניתן לביצוע ואף בר מימוש לטווח הארוך. אולם, חיסול מוחלט של כל הקנים אשר אינם נמצאים בחלל הפנימי של הבית, אלא בחצר הוא איננו בגדר האפשר וגם אם כן הרי שהתוצאות לא יחזיקו מעמד זמן רב. כאמור, היכולת של כל נמלה לחדש כל קן שנהרס איננה מאפשרת למעשה להיפטר מהן בצורה מלאה, במיוחד כאשר מדובר בשטחים הנמצאים מחוץ לבית.

הדברת נמלים על ידי ניקיון תקופתי

אף על פי כן, הימצאותן של נמלים, מטרידה אותנו במיוחד כאשר הן מצויות בתוך השטח הפנימי של הבית, ולבעיה מהסוג הזה ניתן כיום לספק פתרונות מוצלחים גם לטווח הארוך. אם ברצונכם לגשת לטיפול הבעיה באופן עצמאי ניתן לערוך ריסוס תקופתי לצד שמירה מרבית על ניקיון הבית ובפרט ארונות המטבח ושאר מקומות המיועדים לאחסון של מוצרי מזון.

הדברת נמלים- אל תספקו לנמלה סיבה למסיבה

מכיוון שהסיבה המרכזית של הנמלה לשוטט בחלל ביתנו נובעת מחיפוש מתמיד אחרי מזון, עלינו לדאוג לכך שלא יימצאו שום פירורי מזון במטבח, המהווים ארוחות ענק עבור כל נמלה זעירה. ניקיון יסודי של ארונות המטבח, מכשירי החשמל, משטחי השיש עשוי לשמש כטיפול מונע אפקטיבי נגד הופעתן החוזרת ונשנית. כמו כן יש לדאוג לאטום היטב את כל קופסאות המזון, כך שלא יישאר פתחים ןחריצים אשר יהוו מוקד אטרקטיבי עבור נמלים.