נמלים בחצר

נמלים בחצר – מלאו כיסיי בנמלים..

מאמר הנוגע הדברה לנמלים בחצר הוא, במחשבה ראשונה, מיותר לחלוטין. הרי איפה, אם לא בחצרות ובגנים, תקמנה הנמלים העמלות את מושבותיהן וקיניה ? בבית הפרטי ? במשרד ? ברור שהמקום האידיאלי לקיומן של נמלים הוא בחצר. אך, לאחר שהמחשבה ההגיונית והמוקדמת חולפת לה, מתחילות התהיות. הרי הגנים והחצרות משמשים כמקום משחק לילדים, כמקום פעילות לחיית המחמד ושלא לדבר על הקרבה לדלת הכניסה לבית הפרטי, כל אלו יכולים להוות שיקול בביצוע הדברת נמלים בחצר וסילוקן גם ממתחם פתוח וציבורי.

נמלים אינן מהוות סוג של מזיק פוגעני או מסוכן לאדם, גם לא לילדים ולפעוטות, עיקר הנזק שלהן הוא בהשחתת מוצרי מזון ובאי נעימות הנגרמת כתוצאה מטיפוס שלהן על ריהוט, ביגוד וגוף. סך הכל הנמלים הן מהחיות הנקיות ביותר בטבע וגם פעילותן השגרתית, הכוללת פינוי פירורים ושאריות מזון מהשיש, הרצפה ומכל רחבי הבית, מהווה סוג של סיוע בעבודות הבית. דווקא ריסוס ושימוש ברעלים שונים לצורך הדברת נמלים בחצר ובבית גורם ל"לכלוך" רעיל ולהוספת מימד של סכנה בריאותית ופיזית לשוכני הבית.
מזרחי הדברות החברה הארצית להדברה ירוקה

נמלים בחצר, בדרך כלל, יוותרו במרחב הפתוח ולא ייכנסו לתוך דירות מגורים, אלא אם תישא אותן הרוח או ייווצר מצב שבו המלכה תמצא את דרכה, שלא במכוון, בתוך דירה או אפילו על גג בניין ובלית ברירה תתחיל שם במלאכת הרכבת המושבה.

הדברת נמלים מזרחי הדברות החברה הארצית להדברה וריסוס נמלים 1700-70-7557

לגבי נמלים בחצר, הסיכוי להדביר באופן אפקטיבי את קיומן ואת הימצאותן הוא כמעט ולא קיים בשל ריבוי הקינים ובשל אופי האדמה וההתחפרות של המלכות בה. קשה מאוד לאתר בסיס של מושבת נמלים בחצרות וריסוסן של שיירות נמלים אקראיות רק יאטו את פעילותן ויגרמו להן לחפש נתיבים אחרים או להמתין שהשפעת הריסוס המקומי תסתיים. אלמנט הישרדותי נוסף של נמלים, בעיקר נמלים בחצר או במרחב טבעי, הוא הסתגלות לרעלים ולתרכובות כימיות לאורך זמן, כך שפעילות ריסוס ושימוש ברעלים לאורך זמן תביא לחיסונן של הנמלים ולפיתוח כושר עמידה יעיל מול התרסיסים הללו. הדרך האפקטיבית היחידה, באם רוצים לפעול למיגור ולהדברת נמלים בחצר ובבית, היא לאתר את בסיס המושבה ואז לרסס לתוכו את הרעל או להחדיר לתוכו פיתיון רעיל ואז לאטום את דרכי הכניסה והיציאה ולהמתין למות המלכה, דבר שיהווה מכה ניצחת למושבה וניצחון אחד בקרב לאדם במלחמה האינסופית עם החרקים והזוחלים.מזרחי הדברות החברה הארצית  הדברת פשפש המיטה הדברה על בסיס פרטרואידים פשפש המיטה
מזרחי הדברות החברה הארצית להדברת טרמיטים בישראל הדברת טרמיטים זה אנחנו