עולמה של הנמלה

הדברת נמלים
כיצד לבצע הדברת נמלים יסודית?

כאשר פקדה את ביתכם מכת נמלים מסיבית אשר באה לידי ביטוי בהופעה של נחילים אימתניים על השיש במטבח או בכל מקום אחר, אין מנוס מלפנות לשירותי הדברה מקצועיים ומיומנים. התקופות בהן הן מגיעות אל ביתנו לרוב יהיו לקראת בואו של החורף, וזאת מכיוון שבתקופה הזו כל נמלה יוצאת למסעות חיפוש במטרה לאגור מזון עבור המלכה, לקראת התקופות הקרות של השנה.

מעט על עולמה של הנמלה

על אף שסוגי הנמלה במדינת ישראל אינן כלולים יחד עם הזנים המסוכנים המצויים במדינות אחרות בעולם, הן עדיין מהוות מטרד של ממש וגורמות לדיירי הבית תחושה של אי סדר וניקיון במרחב המגורים הפרטי. הצרה היא שכל נמלה אשר נוהגת להתגורר במושבות, על כן איתור של נמלה אחת או כמה בודדות בבית, ברוב המקרים יעיד על כך שביתנו הפך להיות בית גידול נעים וחמים עבור מושבות שלמות של נמלים.

הדברת נמלים – איתור הקן

כאמור, אותן החיות הקטנות מתגוררות במושבות ועל כן הן עסוקות בבנייה של קנים, ולעתים גם בביתנו. לא תמיד אנו בכלל מודעים לכך, אך שמגיע החורף, יוצאת הנמלה מהקנים הללו במטרה לאגור מזון ואז אנו מתוודעים לעובדה המצערת שיש בביתנו קינים שלמים ומרובים. קנים אלו יכולים להימצא בכמה פינות של הבית, כך למשל ניתן למצוא אותם בתוך הקירות, מאחורי ארונות המטבח או מתחת לרצפות. מדביר מקצועי יתחיל בראש ובראשונה בניסיון לאתר את הקן דרך מעקב צמוד אחר תנועתה של הנמלה, והמוקד ממנו היא יוצאת ואליו היא שבה.

הדברת נמלים- איתור וחיסול המלכה הדברת חדקונית הדקל החברה  להדברה חדקונית הדקל

המטרה המרכזית של המדביר היא לחסל את המלכה אשר אחראית, הלכה למעשה על קצב רבייתן של שאר חברותיה דרך פיקוחה על הטלת הביצים. חיסול המלכה למעשה שווה ערך לחיסולו של הקן כולו. מדביר נמלים יעשה שימוש בתכשירי הדברה המכילים רעלים מסוימים דרך טכניקות שונות, דוגמת ריסוס או פיזור של גרגירי רעל בחלל הבית. עם חיסול המלכה, יושמד כליל הקן כולו, שכן הנמלה לאחר חיסול המלכה לא יכולה להתגורר בקן אחר שכן לכם קן כזה יש ריח מסוים משלו מה שלא מאפשר לה לחבור או להשתייך לקן שהיא איננה חלק ממנו.